Michaela cusanová 

Jmenuji se Michaela Cusanová a již téměř 20 let se zabývám východními nauky, mou první inspirací a učitelkou mi byla Ernestina Velechovská a mou životní cestou ženské Tao Maitreyi Piontek. Prošla jsem si mnoha výcviky a semináři tantry a ženské spirituality v dobách jejich začátků v ČR. Jsem cvičitelkou jógy, jógové terapie a Školy pánevního dna. Dnes zkoumám možnosti terapeutického a fluidního pohybu, který rozvíjí intuici a regenerační sílu v těle. Pracuji s hlubokými strukturami a jejich promítnutím do přirozeného pohybu, kde je mi mou velkou inspirací Linda Rabin (Continuum Movement a zakladatelka Emilie Conrad), Liz Koch ("Psoas Lady"), Bonnie Bainbridge Cohen (zakladatelka školy Body Mind Centering) a mnoho dalších učitelů napříč mnoha směry... tak jak jde Život... více na mém webu www.SensingBody.cz

Kurzy: Léčení bederních svalů

 

Lukáš panec

Learn to live, live for Knowledge.

Učit se žít a žít vědomě, to jsou fundamentální zásady mého každodenního života.

S touto tezí jsem začal koketovat v prvním roce vysokoškolského života, v době kdy jsem konečne získal vytouženou "svobodu". Pocit volnosti a lehké drogy dopomohli k tomu, že jsem v sobě objevil život za hranicemi běžného společenského konsensu.

A tento barvitější pohled na svět jsem dále začal rozvíjet mentálním cvičením, jógou, sanskrtem, bylinkářstvím, permakulturou, biodynamickým zemědělstvím a zdravovědou. Přesto všechno mi však stále chyběl filosofický background, na kterém bych mohl zkombinovat nepřetržité úsilí jóginovo a světské potěšení bhóginovo. Toto hledání mě přivedlo k rozhodnutí odjet studovat na rok do Ájurvédské nemocnice v Coimbaturu v Indii.

Měl jsem to štěstí studovat na klinice pod vedením Śri. V. Vasudévana - jednoho z nejlepších vaidjú v Jižní Indii. Zpátky do Čech jsem si odnesl spoustu znalostí, které bych rád předával dál. Neboť véda / znalost je tu pro všechny.

Lekce: Jarní detox dle (opravdové) Ájurvédy, Blog

 
40205782_830408250416325_4246835586083586048_n.jpg

kateřina langová

Několik let jsem žila v zahraničí ve Velké Británii a Austrálii.... S jógou jsem se setkala při své cestě na Hawaii, kde jsem strávila krásné dva měsíce. Zde jsem se józe začala na plno věnovat a praktikovala každý den. Setkala jsem se zde s úžasnou lektorkou, které bylo 65 let. Naprosto úžasná osobnost, která mě uchvátila svou vitalitou a schopností předávat své znalosti a zkušenosti a motivaci praktikovat. Její práce se studenty mě inspirovala k tomu stát se také lektorem. Možnost předat toto umění dál byla velmi silná. Po návratu do Čech jsem začala pracovat jako recepční pro Dům Jógy, který má v Praze 3 pobočky. V rámci zaměstnání jsem navštěvovala lekce všech lektorů, kteří zde učili. Čerpala jsem další inspiraci a sledovala, jakým způsobem lektoři pracují se studenty. I nadále jsem se tedy józe věnovala tímto způsobem. Vyvrcholením bylo absolvování Kurzu učitele jógy ve výše zmíněném studiu.  Nyní vedu rozmanité lekce, připravuji víkendové workshopy, pracuji se seniory i dětmi a neustále prohlubuji i své teoretické znalosti. Jóga je mou cestou, kterou jsem v životě dlouho hledala a jsem vděčná, že ke mě přišla.... je to něco, co mi dává chuť do života, radost a sílu. Jóga je též velmi silný prostředek pro boj se stresem a různými zdravotními obtížemi. Sama jsem měla vážné problémy se zády a celkově bylo moje tělo poškozeno svalovými a strabilizačními disbalancemi, zkrácenými vazy, bolestmi ze starých úrazů.... Jóga mi každodenně pomáhá s těmito nepříjemnostmi bojovat a zlepšovat jejich stav. Věřím v celostní medicínu, tedy že tělo je spojeno s duší. Tedy uzdravíme-li duši, můžeme uzdravit i tělo, ale vše jde ruku v ruce a jedno bez druhého uzdravit nelze. Pracuji tedy ráda s obojím. Vedu osobní terapie, kde s lidmi otevřeně hovořím o jejich problémech, dělám kruhové terapie, kde pracujeme ve více lidech ale i během lekcí pracuji s afirmacemi a soustředěním se na motivaci, soustředěním na dech a cílenou relaxaci mysli. Věnuji se masážím "léčba dotekem", kdy při prvním setkání provedu lehkou masáž celého těla a zjistíme společně s klientem, kde by se mohl skrývat problém.... tato terapie je dlouhodobá, většinou minimálně na 4 návštěvy, je důležitá pravidelnost. A to nejen při masážích a setkáních ale i v praxi jógy. Pravidelnost prohlubuje uzdravení a následně udržuje tělo ve skvělém stavu plném vitality a energie, kdy má člověk sílu tuto energii rozdávat i kolem sebe.... Toto je mým životním snem a cílem....  pomáhat a přinášet radost...

Hatha jóga, relaxační a terapeutická jóga, jóga zaměřená na zdravá záda, střed těla. Možnost soukromých lekcí se vstupní konzultací práce s duší: terapie slovy, terapie slovy a dotekem, terapie dotekem - celostní masáž těla s identifikací problémových míst, samostatná masáž nohou, masáž zad, masáž hlavy a šíje.

Lekce: Jemná večerní protahovací jóga

 

Ľubica Štefková

Veselá, pozitivní, otevřené mysli je Ľubica. Těší ji cvičení, příjemná setkávání a vyprávění s lidmi. Dnes již zkušená maminka a cvičitelka jógy.

Od roku 2010 učí Power Jógu, i když sama se pojmu „učí“ výhýbá a nahrazuje ho termínem „procvičuje". 

Má radost, když vidí, jak se pod jejím vedením lidé zlepšují a jak jim cvičení prospívá nejenom po stránce fyzické.

Od roku 2013 učí také Gravid jógu, se kterou začala když čekala první miminko. 

Lekce: Power jóga, Maternity jóga

 

Zuzana Bílá

Jóga mě zaujala již ve velmi raném věku, kdy jsem s nadšením listovala knížkami o Indii a nesměle zkoušela první pozdravy slunci.  Po pár letech věnovaných studiu zcela odlišných oborů jsem se ocitla souhrou „náhod“ na jógové podložce a jóga mě definitivně okouzlila. Své zkušenosti z lekcí jsem později chtěla více prohloubit, přihlásila jsem se tedy v roce 2009 do lektorského kurzu u Českého svazu jógy a nyní již třetím rokem studuji FTVS UK obor Jóga a jógová terapie.

V rámci jógové praxe jsem dva roky spolupracovala s osobami s mentálním postižením v DOZP Sulická a Murgašova. Prostřednictvím jógových cvičení a technik v kombinaci s tibetskými mísami jsem měla možnost s mentálně postiženými lidmi pravidelně komunikovat a porozumět jejich vnímání našeho společného světa.

Jóga je pro mě nekončící cestou, která mi umožňuje rozvíjet se, vzdělávat se a předávat nové zkušenosti i ostatním.

Na svých lekcích čerpám ze zkušeností inspirativních učitelů, kterým velmi vděčím za jejich přístup. Zejména Lence Kýrové a PhDr. Jiřímu Čumpelíkovi.

www.facebook.com/dynamicka.joga.sue

Lekce: Dynamická jóga a jógová terapie

 

Siddha Raj Joshi

Yoga gives me such an experience which is reincarnation of past life.

As I always feel I am close to the supreme power who shows me the way in spiritual life. in spiritual life. I have 7 years field experience of teaching Yoga with a mass of people who suffer from common disease. I show them the way of practicing Yoga and the use of Ayurveda in daily life. Millions of people Practice Yoga every morning in Nepal and India. Regular practicing of Yoga gives you full transformation in human body with in 9 months. My experience is that I go deeply to the inner side and feel myself that Yoga is to know about yourself.

My My mission in the field of Yoga and Ayurveda is to give better health to the people who are suffering from physical and mental disease and to promote traditional Patanjali Yoga in the western society. This package of Yoga is disease based Yoga and to make positive thinking.

Lectures: Patanjali yoga

 

jolana Šohájková

Tanec mě provází celým mým životem a beru ho jako krásný a přirozený prostředek k uvolnění, sebevyjádření a načerpání energie. Vzděláním jsem psycholog a psychoterapeut, ovšem srdcem tanečník, milovník práce se skupinou, prostorem, vlastní energií, náladou a hlavně inspirací. Po letech radosti ale i dřiny na tanečním sále, kdy snaha mě i mých trenérů byla zameřená na pilování techniky, preciznost pohybů a jednotu s ostatními tanečníky, jsem postupně se svým osobním zráním začala nacházet vlastní cestu tancem a zjistila, že v tanci je mnohem víc než jenom estetika a ladnost. Život sám! Přes tanec a pohyb se lze věnovat tématům jako je prostor, rozsah, rychlost, rytmus, pozornost, které jsou tak zásadní pro náš spokojený život. Vydala jsem se do objevování autentického pohybu, současného tance, technik improvizace a tanečně pohybové terapie, kterou momentálně studuji v rámci čtyřletého výcviku pod TANTER. Založila jsem vlastní projekt Flowing Space - prostor pro svobodný a autentický pohyb, v rámci kterého pořádám různé kurzy a semináře. Na mých lekcích rozhodně zažijete uvolnění, kontakt se sebou samým v různých podobách, hravost a spontaneitu v rámci skupiny i sdílení a hledání metafor mezi poznáváním pohybu a poznáváním života. 

Lekce: Taneční improvizace pro začátečníky, Taneční improvizace a experiment

 

Jitka Stehlíková

Jitka praktikuje integrální jógu přes dvacet let, je přímou žákyní legendy české jógy PhDr. Milady Bartoňové. Pobývala v Indii (2002, 2006-7), zabývá se také těhotenskou jógou, bylinnou terapií, zdravým životním stylem, astrologií, eurytmií, enneagramem, snovou terapií a dalšími celostními systémy. Věnuje se psaní článků, básní a vydávání knih.

Lekce: Integrální jóga

 
 
Gabriela.jpg

Gabriela Juhásová

Gábi již v ranném mládí procestovala svět skrz naskrz. V roce 2001 strávila rok v Indonézii, kde se učila u mistra indonézského bojového umění Merpati Putih, zakladatele systému dýchacích cvičení Tuntunan Mulia. Zkušenosti a hloubavý duch ji přivedli k přesunu pozornosti od těla k jemnějším systémům bytí. Vystudovala Sanskrt na FF UK a v současnosti se věnuje překladům a bádání na poli staroindické literatury. Mimo Aikida, kterému se věnuje již 15 let, tančí staroindický chrámový tanec Bharatanatyam. Zajímá ji také umění a estetika a je hlavní iniciátorkou prostoru pracovišťě Pohled.

Lekce:  Indonézské dechové cvičení, tanec Bharatanatyam, Sanskrt 

 

Zuzana Herzingerová

je všestranná lektorka, která své zkušenosti
čerpá z tance, jógy i akrobacie. Vše dokáže sladit v hravých a pestrých lekcích
pro děti a klidných a energií nabitých lekcích pro dospělé. Má zkušenosti se
všemi věkovými kategoriemi, od miminek (masáže miminek od paní Jarmily
Hašplové), pres cvičení s batolátky a predškolními dětmi (jóga pro děti), až po
dospělé a seniory (jóga, relaxační cvičení). V práci s dětmi se inspiruje waldorfskou pedagogikou. Jde cestou zdravého životního stylu.

Lekce: Jóga pro děti do 10 let

 

DUBRAVKA RADONJIĆ - certifikovaný HUMAN DESIGN ANALYTIK

www.humandesign.one

Je my zcela jasný, že jádro mého nikde nekončícího rozvoje tkvi v rozkvětu lidského srdce přes rozpoznaní a přetavení ignorace v něm. Rozvoj nepřichází tolik přes kumulovaní znalosti a dovedností ani přes zaměření se na fakta. Těžko říct do čeho se konkretně ignorace a arogance čas od času přetaví ale pokaždé, když se to stane chutná to jako laskavy, delikátní sladký prostor a bezčasovost. Je pak zřetelní, jak se z toho prostoru koukám na svět. Jiná melodie a jiná píseň. A to rozpoznaní a přetavení Ignorace se neděje, při zaměřeny se na to co je viditelné a popírání toho co je neviditelné. Neděje se to, když trvám na faktu, že neexistuje to, co očima není vidět, čeho se fyzicky nedá dotknout, prstem se na to nedá ukázat, nebo mikroskopem změřit. A tak znovu a znovu objevuješ, že to co nemůžeš měřit, držet v ruce, vidět a dokázat je zcela podstatná zkušenost našeho života, která spoustu věci řídí a ze všeho nejvíce pohladí, otevře a obohatí.

Human Designem intenzivně studuji a zkoumám již více než 13 let a i já sama díky němu procházím vlastním procesem a zužitkovávám výhody rozhodování se podle svojí strategie a autority. Moji učitelé z oblasti Human Designu byli a jsou: Ra Uru Hu (člověk, který před třiceti lety uskutečnil Human Design), Alokanand Diaz (Your Own Authority) a Genoa Bliven (Human Design America).

Podle HD mechaniky jsem intuitivní generátor, který prochází cykly zrání skrze pokusy a omyly, zkoumá to, co funguje a nefunguje, vyvíjí pevnou základnu, vlastní autoritu, o kterou se může opřít. Jsem tady, abych se realizovala skrze vztahy a uvedla v pohyb spirit těch, se kterými se hlouběji potkám. Posílila je, aby nejdříve následovali sami sebe a nebyli závíslí na jiné autoritě, než je jejich vlastní.

Konzultace: Human Design, Intimacy coaching

 

Natalia Vásquez

Natalia je Latinsko-Americká umělkyně, která objevuje vnitřní krajiny a psychicko-duchovní procesy transformace skrz foto-instalace a smíšená media. Prostřednictvím svojí práce je jejím cílem “destigmatizovat” to jak je ve společnosti vnímáná mentální a emoční nerovnováha. Pokouší se vytvořit domněnku, že utrpení je trvalý stav a přivést pozornost na téma léčení do kreativního prostoru. 

Natalia je také instruktorkou jógy se zaměřením na povzbuzující, meditační a energetické aspekty léčení této praxe. Svůj RYT 200 hodinový certifikát obdržela od organizace Bala Vinyasa/Green Monkey v Miami kde také vyučuje. Vede fotografické workshopy, kde je jejím cílem aby studenti tvořili srdcem.

Workshop: Intenzivní čakra víkend